mahbod
04 خرداد 1402 - 10:53

وجود معارض سد راه طرح‌های عمرانی نهاوند شده است

نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی گفت: وجود معارض سد راه اجرای طرح‌های عمرانی در نهاوند است که باید به طور جد به این مساله پرداخته شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از نهاوند علیرضا شهبازی پیش از ظهر امروز در نشست با مسئولان اظهار کرد: نهاوند یکی از شهرهایی است که بالاترین میزان بیکاری را در استان دارد که برای حل این معضل مجوز ایجاد طرح‌های بزرگ اشتغالزا گرفته می‌شود اما وجود معارض باعث به تاخیر افتادن اجرای پروژه‌ها شده است.

وی با اشاره به برخی از طرح‌های معطل مانده گفت: یکی از طرحهای بزرگی که مجوز آن سه سال پیش گرفته شده و به دلیل داشتن معارض بلاتکلیف مانده معدن مس است آن هم با وجودی که درصد خلوص آن بیشتر از مس کرمان است.

نماینده مردم نهاوند در مجلس با بیان اینکه اجرای این طرح می‌تواند هزاران نفر را به کار مشغول کند افزود: با اجرای این طرح در فاز اول ۱۰۰۰ نفر مشغول به کار می‌شوند و در فاز دوم هم برای ۸ هزار نفر اشتغال ایجاد می‌کند.

وی ضمن اینکه سد گرین را یکی دیگر از طرح‌هایی دانست که به خاطر معارض معطل مانده است افزود: ما برای سد گرین از محل ماده ۵۶ مبلغ ۱۷۸ میلیارد تومان دریافت کردیم اما به علت داشتن معارض این پروژه معطل مانده و با توجه به افزایش قیمت‌ها یک سال و نیم است نتوانسته ایم مشکل معدن را حل کنیم.

شهبازی افزود: برخی جاده‌های ما نیز دارای معارض است که با وجود جذب اعتبار لازم متاسفانه به طور کامل اجرایی نشده‌اند .

وی وجود واحدهای لبنی پیشرفته در سطح شهرستان را از قابلیت‌های نهاوند عنوان کرد و گفت: واحدهای لبنی نهاوند که از تجهیزات پیشرفته‌ای برخوردار هستند و قابلیت رقابت با واحدهای مطرح را دارند یا تعطیل‌اند یا با نیمی از ظرفیت کار می‌کنند که در صورت راه‌اندازی دو واحد بزرگ دامداری که مجوز آنها دریافت شده می‌توان شاهد رونق واحدهای لبنی بود.

پایان پیام/ ۳۱۴۰

منبع: فارس
شناسه خبر: 1237476